Yükleniyor Etkinlikler

« Tümü Etkinlikler

Zeynep Aksoy ile 200 Saatlik Temel Eğitim İstanbul

Nisan 28 @ 9:00 am - Ekim 8 @ 5:00 pm UTC+0

home_button_advayta_yoga.004

Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile yogaya bütünsel olarak yaklaşan eğitim, ikilinin 20’şer yıllık deneyimleri sayesinde derin, sade ve açık bir anlatım ile yogayı tanıtır. Pozlar başlangıç ve orta seviyededir ancak meditasyona ve nefese olan yaklaşım, felsefe anlayışı ileri seviyedir. Herhangi bir hareket tarzı için temel oluşturan eğitim, ömür boyunca sizinle kalacak deneyimler sağlar.

Nisan 2017’de başlayacak olan eğitim, dört ayrı buluşma ile beş aya yayılır. Aralık 2017’de sona erer. İnzivaya katılım şarttır. İnzivadaki sessizlik, vegan ve buğdaysız rejim, günde dört saat kadar yapılan pratik ile eğitilerin deneyime dönüşmesini sağlar. Bodrum Karakaya Retreats’te yapılan inziva, muhteşem doğası ve inziva ortamıyla yoganın sadeliği ve dinginliğinin ortaya çıkmasına araç olur. Sertifika, son buluşmada dağıtılacaktır.

Şehir içinde yapılan dersler, metot, teknik bilgi ve felsefenin öğretildiği buluşmalardır.

Öğrenci videolarla pratikleri ve nefes çalışmalarını evde sürdürür. Yavaş yavaş ders vermeye başlar. Asistanlarla ayda en az bir kere buluşma yapılır ve öğretiler gözden geçirilir, pratik yapılır. Zeynep Aksoy’a sunmak üzere ders hazırlayan öğrencilerden her biri 20 dakikalık ders verir.

Ders vermeyi öğrenmek, sadece hoca olmak isteyenler için değil, bilgiyi içselleştirmek isteyenler için de faydalıdır. Eğitim, her ne kadar hocalık eğitimi olsa da asıl kişisel dönüşüm için tasarlanmıştır.

Eğitim, pratiğe üç farklı yaklaşım sunar: Oyunsu Araştırma (Hizayı bilinçaltından etkileyen, sensorimotor sistemini uyaran ve postür kaslarını devreye sokan, iç sesi dinlemeyi öğreten özgür alan), Freedom Vinyasa (Güç, denge ve kardiyovasküler çalışma – yoga derslerinde en sık karşılaştığımız bölüm) ve Yin Yoga (yerde pasif olarak pozlarda uzun kalınan ‘miyofasyal ağı’ etkileyen derin enerji çalışması). Bu üç yaklaşımın arkasındaki tarihçeyi, öğretmedeki dil ve tavrı iyi kavrayarak mezun olan öğrenciler, anatomiyi güncel ve kolay anlaşılır biçimde öğrenirler.

David’in meditasyonu ve sinir sistemini tanıtması, ilk buluşmadan itibaren tekrar edilen nefes çalışmaları, Zeynep’in Aile Dizimi ve farklı Osho Terapilerini dahil etmesi ile yoga pozlarının ötesinde duygusal ve zihinsel boyutlara dokunan eğitim, bütünsel olarak yogayı gündelik hayata dahil eder niteliktedir.

Türkiye’nin en iyi hocaları için temel oluşturmuş bu eğitimden mezun hocalar Türkiye çapında yoga merkezlerinde ve spor salonlarında ders vermektedir, bazıları da kendi yoga merkezlerini açmıştır. Hocalık eğitimleri düzenlemektedirler.

Tarihler:

30 Mart 2017, tanışma dersi (kayıtlı öğrencilerle) – 19:30-21:30

Modül 1: Kemik Anatomisi, Metot ve Teori

28-29-30 Nisan

Modül 2: Kas ve Fasya Anatomisi, Metot ve Teori

5-6-7 Mayıs

Modül 3: Ders Verme, Yoganın Tarihi ve Yoga Sutralar

4-5-6 Ağustos

Modül 4: Deneyim

11-12-13 Ağustos

2-8 Ekim 2017 İnziva – Bodrum, konaklama ve ulaşım ücreti öğrenci tarafından ayrıca karşılanır

İnziva, harika yemekler ve taş evlerde konaklama sunan Karakaya Retreats’te yapılır. Asistanlar, ulaşım ve konaklamayı organize etmeye yardımcı olurlar.

David Cornwell, inziva sırasında meditasyon tekniklerini ve sinir sistemini tanıtacaktır.

İstanbul’daki eğitim mekânı Amerikan Hastanesi’nin üst katı.

Eğitimin ücreti 4.800 TL’dir (KDV dahil). Nakit tek ödeme için ücret 3.950 TL’dir. Nakit tek ödeme indiriminden faydalanmak için son tarih hazırlık dersinin yapılacağı tarihtir (henüz belirlenmedi, daha sonra duyurulacak).

Kayıt için Burcu Çelebi ile iletişime geçebilirsiniz (aşağıdaki iletişim bilgilerine bakınız).

Detaylar

Başlangıç:
Nisan 28 @ 9:00 am
Bitiş:
Ekim 8 @ 5:00 pm

Organizatör

Burcu Çelebi Öziş
Telefon:
+90 533 320 8924
E-mail:
info@advaytayoga.com
Website:
info@advaytayoga.com

Pin It on Pinterest

Haber Bültenine Ekle

Etkinliklerimiz hakkında bilgi almak için e-posta listemize kaydolun

Başarılı biçimde eklendiniz!