Zeynep Aksoy ile

Hayatınızı dönüştürün, yoga uzmanı olun, bilginizi paylaşın!
DetaylarKayıt ol

200 Saat Yoga Alliance Sertifikası – Zeynep Aksoy ile 5  modül Toplam 1.875 Euro/ 31 Aralığa kadar erken yazılma idirimi!! 6500 TL. bakınız

300 Saat Yoga Alliance Sertifikası – David Cornwell ile 4 modül Toplam 1500 Euro + istediğin 3 modülü ücretsiz tekrarla 

Yoga Alliance, aynı okuldan 500 saati tamamlanan sertifikaları tanır. Advayta Yoga okulu ile alacağınız 500 saat hem yoga eğitmenliği hem Breathing Mind meditasyon koçluğu sunar. Fizyoterapistlerin onayladığı beden anatomisi, Travma terapide sunulan sinir sistemi anatomisi konusunda kapsamlı bilgi verir. Sadece yoga pozların üzerinde duran ve gittikçe daha zor poza odaklanan yoga eğitimlerinden farklıdır. Meditasyon ve Minfulness ön plandadır. Gündelik yaşamınızda dönüşüm yaratmayı amaçlar. Pozlara önem verilir ancak başlangıç-orta seviye pozlarının ötesinde bedeni zorlamaz.

Sadece eğitmen olmak isteyenlere değil, bedenini, zihnini yakından tanımak isteyen ve hayatında pozitif dönüşüm yaratmak isteyenlere uygundur. Tüm modülleri 1 yıl içerisinde sunulduğu biçimde alabilir ya da 2-3 yıla yayabilirsiniz.

Mindfulness ile Vinyasa Modülü: 

Zeynep Aksoy 40 saat

Sensorimotor sisteminin nasıl işlediğine ve hareketin kurgusunun nereden geldiğine bakılacak. Hareket ederken estetik amaçla değil de içten hissederek hareketin gelmesinin şifası, yoga akışlarına entegre etme yolları sunulacak. Freedom Vinyasa, Vinyasa’nın temelleri, Bandha, Drişti, Nefesin Anatomisi incelenecek. Farklı Vinyasa akışları sunulacak. İskelet sisteminin 14 eklem segmesine bakarak hareketi nasıl etkilediği, bedensel farkılıkların pozları ne şekilde etkilediği karşılaştırmalı anatomi ile incelenecek.

Her modülde olduğu gibi genel yoga felsefesi tanıtılacak. Her gün meditasyon, nefes çalışmaları, Freedom Vinyasa, Yin Yoga ve Oyunsu Araştırma içeren pratik yapılacak.

Yin Yoga ve Fasya Modülü:

Zeynep Aksoy 40 saat

Yin Yoga’nın prensipleri, Yin Yoga nasıl geliştiği, Yin Yoga hareketlerinin hedef kaslara nasıl ulaşabileceği ve beden farkılıkların pozları nasıl etkilediği karşılaştırmalı anatomi ile incelenecek. 10 kas grubunu kolay öğrenilir biçimde inceleyerek, kasların başını ve sonunu tanıyarak fonksiyonel pratiğe hisler yolu ile yaklaşması öğretilecek. Fasya’nın anatomisi öğretilecek. Çakralar’a Joseph Campbell yorumu ile bakılacak. Enerji nedir, yoga anatomisi ile tanıtılacak.

Her modülde olduğu gibi genel yoga felsefesi tanıtılacak. Her gün meditasyon, nefes çalışmaları, Freedom Vinyasa, Yin Yoga ve Oyunsu Araştırma içeren pratik yapılacak.

Omurga ve Arketip Asana Modülü:

Zeynep Aksoy 40 saat

Omurganın Anatomisi – fasyası, hareketleri, omurilik ve bununla bağlantılı İda/ Pingala/ Şuşumna enerji kanalları anlatılacak. Arketip pozları derinden anlayarak, tüm yoga pozlarını kavramak mümkün. Çünkü o pozlarda bedenin nasıl kullanıldığı diğer pozlara yansır. Bu modülde 5 arketip asananın her yönünü inceleyerek: pozun fonksiyonu nedir, pozda hangi kaslar nasıl çalışır, iskelet sistemi ve eklemlere olan etkisi nedir? Yoga pozlarını estetiğin ve ezberin ötesinde derinden kavrayarak anlıyoruz. Örnek olarak Urdhva Danurasana’yı anlaşıldığında, olasılıkları ve parametreleri bilindiğinde tüm arkaya eğilmelere bu prensipler uygulanabilir.

Her modülde olduğu gibi genel yoga felsefesi tanıtılacak. Her gün meditasyon, nefes çalışmaları, Freedom Vinyasa, Yin Yoga ve Oyunsu Araştırma içeren pratik yapılacak.

Felsefe ve Aile Dizimi Modülü:

Zeynep Aksoy 40 saat

Yoga Felsefesi: Patanjali’nin Yoga Sutraları, Upanişadlar ve Bhagavad Gita- incelenecek ve günümüz düşünürleriyle bağlantılar kurularak ‘yaşayan felsefe’ olarak tanıtılacak. Aile Dizimi felsefesi sunulacak, kısa Aile Dizimi seansı yapılacak. Duyguların Anatomisi’ne bakılacak. Farklı Osho Terapileri kısa uygulamalarla yapılacak. Bu modüle katılmak için duygusal olarak dengede, daha önce yoga ya da terapi yapmış olmanız gerekir. Duygusal olarak zorlayıcı anlar olabilir, bu nedenle endişesi yüksek biri için uygun bir modül değildir.

Her modülde olduğu gibi her gün meditasyon, nefes çalışmaları, Freedom Vinyasa, Yin Yoga ve Oyunsu Araştırma içeren pratik yapılacak.


Code Lotus Modülü:

(4 modül bitirenlere açıktır) 40 saat

4 modül bitirenlere açıktır. Bu modüle yazılan, uygun bir zamanda yetkili Code Lotus hocası ile buluşur. Bu buluşmada Code Lotus’ta 10 derse katılmak üzere program oluşturulur. Öğrenci, 10 derse, hem kendisi için hem de Code Lotus için uygun zamanlarda katılır (10 saat). 30 gün boyunca ev pratiği uygulanır. Advayta Yoga sayfasında bulunan videolar ve meditasyon ile nefes teknikleri uygulanır. Bununla ilgili günlük tutulur ve Code Lotus eğitmeni, bu günlüğü takip eder (30 saat). Öğrencinin evde yapabileceği ödev tamamlanır. Zeynep Aksoy’un izlemesi ve geri bildirim vermesi için 1.5 saatlik ders kaydı yapılır.

Bu ödevlerle birlikte 200 saat tamamlanmış olur. Metodu anladığını yansıtan öğrencilere Advayta Yoga 200 Saatlik Yoga Alliance sertifikası verilecek. Bu sertifika, dünya çapında geçerlidir.Mindfulness Meditasyon Modülü
:

David Cornwell 80 saat Tercüman ile sunulur

10 gün yoğunlaştırılmış eğitim, meditasyonu ve mindfulness’ı yaşamınıza dahil etmek için ideal bir süredir.

8 haftalık meditasyon programının uygulaması öğretilir.

Meditasyon hakkındaki araştırmalar ve meditasyonun anatomisi işlenir.

Her gün Zeynep Aksoy lie yoga dersleri sunulur.

 

 

 


Süpervizyon:
David Cornwell 40 saat

Mindfulness Meditasyon Modülünden sonra başlar

David Cornwell’dan öğretmeniz gereken meditasyon kursları hakkında danışmanlık alırsınız. Bu, internet yolu ile, grup buluşması olarak belirlenmiş saatlerde yapılır.

Ev ödevlerini yetkili Breathing Mind Koçu denetler ve yardım eder.

 


BM Meditasyon Koçluğu

David Cornwell 80 saat Tercüman ile sunulur

Breathing Mind Meditasyon Koçu olun ve gruplarla ya da bire bir çalışmak üzere 10 adımlık koçluk modelini öğrenin.

Sinir sisteminin, zihin beden bütünlüğünün ve terapi çalışmalarının anatomisi işlenir.

Duygusal araştırma içeren pratikler uygulanır.