Zeynep Aksoy ile

Hayatınızı dönüştürün, yoga uzmanı olun, bilginizi paylaşın!
DetaylarKayıt ol

Yoga’dan gelen ve derin erdemlilik içeren bilgileri yeni bilimsel araştırmalar ve terapilerle birleştirerek çok etkili bir dönüşüm sistemi geliştiren Zeynep Aksoy, yıllardır yüzlerce insanların hayatında fark yaratıyor.

Sunulan kurslar, Power Yoga eğitimi değildir, zorlayıcı pozlar yoktur ve eğitim herkese açıktır.

Amaç hayal ettiğiniz yaşamı eyleme geçirebilmek için güven, enerji ve bilgelik edinmek. Ağrısız yaşamak. Kendi sağlığınızın sorumluluğunu – doğru doktoru seçebilmek gibi – almak. Bedeninizi sevmek, zihninizle savaşmamak, nefesinizden keyif almak. Eğitimlerin asıl amacı budur. Buna yoga aracılığıyla ulaşmak mümkün ancak yaptığımız pek çok pratik günümüze ayak uydurmuş hali ile daha etkili ve hızlı işliyor. Yoga’nın öğretileri, yaşayan felsefe olarak günümüze akıyor.

Herhangi bir modül bu niyetle ve bilgilerle doludur ancak uzmanlık alanı farklıdır. Mindfulness ile Vinyasa ve Omurga ve Arketip Asana modülleri daha çok hareket etmenin sanatı ve yogadan alınan pozları ve akışları analiz ederken, Yin Yoga ve Fasya modülü daha çok enerji dönüşümü ile ilgilidir. Felsefe Modülü ve Aile Dizimi modülü alışkanlıklarımızla yüzleşmek, yeni yaşam haritalarıyla tanışmak içindir.

Code Lotus modülü yoga hocası olmak isteyenler içindir. Aşağıda Code Lotus hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

David Cornwell ile olan modüller meditasyon alışkanlığı edinmeniz, bunu donanımlı ve bilimsel temellere dayanarak yapmanız ve öğretmeniz için oluşturuldu.

Eğitimlere emin adımlarla yoga ve meditasyon pratiklerine adım atmak için, zaten eğitmen iseniz derinleşmek için, ya da kendi sağlığınız ve iyiliğiniz için, ve sevdiklerinize de bu bilgileri aktarabilmek için katılın. Zaman, şimdi! Günümüz yaşam tarzının stresini dengelemek için etkili, hızlı ve güvenilir pratiklere ihtiyaç var.

CODE LOTUS NEDİR?

Code Lotus, MD Anderson ve Cleveland Clinic gibi Amerika’daki bazı hastanelerin izinde geleneksel tıp yanında bütünsel çalışmaları da sunarak hasta ve medikal ile idari personelin memnuniyeti için geliştirilmiş Amerikan Hastanesi içinde bir merkezdir. David Cornwell ve Zeynep Aksoy, danışman olarak çalışarak isim seçimi ve logonun yaratılmasından derslerin içeriğine ve eğitmenlerin seçimine kadar her şeyi tasarladılar.

”Bize hastane ilk yaklaştığında, medikal personelin ‘yoga’ konusunda ön yargılı olduğunu gördük. Kafa duruşu ve bir takım zor pozlarla hastalarını inciteceğimiz konusunda endişeliydiler. Toplumda oluşan yoga imajından ziyade ‘Mindfulness’ yaklaşımının David ile öğrettiklerimizi daha iyi açıklayan bir terim olacağını düşündük. Alsında yoganın özünde mindfulness var, yani açık, nazik ve yargısız bir dikkat. Hareket ederken de bu tavır ile yapıyoruz. Dolayısıyla Code Lotus’u Mindfulness merkezi olarak açtık. Yoga ve meditasyon, travma çözümleme uzmanlık alanlarımızdan sentez yaparak hastayı rahatlatacak, canlandıracak ve mutlu edecek dersler tasarladık.”

5 farklı hastalık için derslerde özel ‘Signatür Code Lotus’ unsurları var. Bunların arasında kullanılan dil, nefes çalışmaları, Yin Yoga, Oyunsu Araştırma, plantar fasya streç gibi uygulamalar yaptırılıyor. Zeynep ve David tarafından eğitilen eğitmenler, her hastalığa yönelik araştırma yaparak dersini pekiştiriyor.

Code Lotus aynı zamanda Medikal ve İdari personele standart Freedom Vinyasa ve Yin Yoga dersleri sunuyor.

Code Lotus herkesin katılabileceği Mindfulness Etkinlikleri düzenliyor. Dünya çapında tanınmış, tıp dünyası ile Mindfuless dünyasının köprüsünü kuran uzmanlarla konuşmalar, herkese açıktır.