Code Lotus Nedir?

Code Lotus, MD Anderson ve Cleveland Clinic gibi Amerika’daki bazı hastanelerin izinde geleneksel tıp yanında bütünsel çalışmaları sunarak hasta ve medikal ile idari personelin memnuniyeti için yaratılmış; Amerikan Hastanesi içinde bir merkezdir. David Cornwell ve Zeynep Aksoy, danışman olarak çalışarak isim seçimi, logonun yaratılmasından derslerin içeriğine, eğitmenlerin seçimine kadar herşeyi tasarladılar.

”Bize hastane ilk yaklaştığında, medikal personelin ‘yoga’ konusunda ön yargılı olduğunu gördük. Kafa duruşu ve bir takım zor pozlarla hastalarını incitmemizden endişeliydiler. Toplumda oluşan yoga imajından ziyade ‘Mindfulness’ yaklaşımının David ile öğrettiğimizi daha iyi açıklayan bir terim olacağını düşündük. Alsında yoganın özünde mindfulness var, yani açık, nazik ve yargısız bir dikkat . Hareket yaparken de bu tavır ile yapıyoruz. Dolayısıyla Code Lotus’ı Mindfulness merkezi olarak açtık. Yoga ve meditasyon, travma çözümleme uzmanlık alanlarımızdan sentez yaparak hastayı rahatlatacak, canlandıracak ve mutlu edecek dersler tasarladık.”

Her 5 farklı hastalık için derslerde özel ‘Signatür Code Lotus’ unsurları var. Bunların arasında kullanılan dil,  nefes çalışmaları, Yin Yoga, Oyunsu Araştırma, plantar fasya streç gibi uygulamalar yaptırılıyor. Zeynep ve David tarafından eğitilen eğitmenler, her hastalığa yönelik araştırma yaparak dersini pekiştiriyor.

Code Lotus aynı zamanda Medikal ve İdari personele standart Freedom Vinyasa ve Yin Yoga dersleri sunuyor.

Code Lotus herkesin katılabileceği Mindfulness Etkinlikleri düzenliyor. Dünya çapında tanınmış, tıp dünyası ile Mindfuless dünyasının köprüsünü kuran uzmanlarla konuşmalar, herkese açıktır.