Loading Events

« All Events

200 Saat Zeynep Aksoy Yoga Uzmanlık Programı

January 13, 2018 @ 8:00 am - 5:00 pm

6500TL

Sadece yoga uzmanı olmak isteyenler için değil, bedenini, zihnini yakından tanımak isteyen ve hayatında pozitif dönüşüm yaratmak isteyenler için de uygundur.

YogaŞala ve Cihangir Yoga’nın kurucusu Zeynep Aksoy ile bu program, yılların deneyiminin harmanlanması sonucunda güvenli ve açık görüşlü yogiler yetiştirmek üzere geliştirilmiştir. Zeynep ile çalışan pek çok yoga öğrencisi kendi yoga merkezlerini açtılar ve kendileri yoga programları sunmaktalar. Zeynep Aksoy, 2006’dan beri yoga uzmanı yetiştiriyor.

Program 5 modülden oluşur, 1 modül inzivadadır, son modülün zamanlamasını öğrenci kendi belirler.

Programın amacı, emniyetli ve bütünsel bir yoga dersi verme becerisini kazandırmak, öğrencinin kendi bedenini tanıması ve ömrü boyunca hareket edeceği için yeterli anatomik bilgi vermek, spiritüel yolculuğunun temel taşlarını sunmak.

Mindfulness ile Vinyasa Sensorimotor sisteminin nasıl işlediğine ve hareketin kurgusunun nereden geldiğine bakılacak. Hareket ederken estetik amaçla değil de içten hissederek hareketin gelmesinin şifası ve bunu yoga akışlarına entegre etmenin yolları sunulacak. Freedom Vinyasa, Vinyasa’nın temelleri, Bandha, Drişti, Nefesin Anatomisi incelenecek. Farklı Vinyasa akışları sunulacak. İskelet sisteminin 14 eklem segmesine bakarak hareketi nasıl etkilediği, bedensel farkılıkların pozları ne şekilde etkilediği karşılaştırmalı anatomi ile incelenecek.

Yin Yoga ve Fasya. Yin’nın prensipleri, Yin Yoga’nın nasıl geliştiği, Yin Yoga hareketlerinin hedef kaslara nasıl ulaşabileceği ve beden farkılıklarının pozları nasıl etkilediği karşılaştırmalı anatomi ile incelenecek. 10 kas grubunu kolay öğrenilir biçimde inceleyerek, kasların başını ve sonunu tanıyarak fonksiyonel pratiğe hisler yolu ile yaklaşması öğretilecek. Fasya’nın anatomisi öğretilecek. Çakralar’a Joseph Campbell yorumu ile bakılacak. Enerji nedir, yoga anatomisi ile tanıtılacak.

Omurganın Anatomisi ve Arketip Asana – Omurga fasyası, omurganın hareketleri, omurilik ve bununla bağlantılı İda/ Pingala/ Şuşumna enerji kanalları anlatılacak. Arketip pozları derinden anlayarak, tüm yoga pozlarını kavramak mümkün. Çünkü o pozlarda bedenin nasıl kullanıldığı diğer pozlara yansır. 5 arketip asana her yönden incelenerek pozun fonksiyonu, pozda hangi kasların nasıl çalıştığı, iskelet sistemine ve eklemlere olan etkisi anlatılacak. Yoga pozlarını estetiğin ve ezberin ötesinde derinden kavrayarak anlıyoruz. Örnek olarak Urdhva Danurasana anlaşıldığında, olasılıkları ve parametreleri bilindiğinde tüm arkaya eğilmelere bu prensipler uygulanabilir.

Yoga Felsefesi ve Aile Dizimi: Patanjali’nin Yoga Sutraları, Upanişadlar ve Bhagavad Gita incelenecek ve günümüz düşünürleriyle bağlantılar kurularak ‘yaşayan felsefe’ olarak tanıtılacak. Aile Dizimi felsefesi sunulacak, kısa Aile Dizimi seansı yapılacak. Duyguların Anatomisi’ne bakılacak. Farklı Osho Terapileri kısa uygulamalarla yapılacak.

Code Lotus Modülü: Mezun olmak için Code Lotus’ta 10 derse katılmak üzere program oluşturulur. Öğrenci, 10 derse, hem kendisi için hem de Code Lotus için uygun zamanlarda katılır (10 saat). 30 gün boyunca ev pratiği uygulanır. Advayta Yoga sayfasında bulunan videolar ve meditasyon ile nefes teknikleri uygulanır. Bununla ilgili günlük tutulur ve Code Lotus eğitmeni, bu günlüğü takip eder (30 saat). Öğrencinin evde yapabileceği ödev tamamlanır. Zeynep Aksoy’un izlemesi ve geri bildirim vermesi için 1.5 saatlik ders kaydı yapılır.

Tarihler: (inziva dışında buluşma saatleri 08:00 – 17:00 arasıdır)

13-17 Ocak 2018 – Mindfulness ile Vinyasa

10 – 14 Mart 2018 – Omurga ve Arketip Asana

13-17 Haziran 2018 – Yin Yoga ve Fasya

23-29 Temmuz 2018 – İnziva, Felsefe ve Aile Dizimi (Hızır Kamp, Kaz Dağları – ulaşım ve konaklama ücreti ayrıdır) (ilk gün öğleden sonra başlayan program son gün öğlen biter)

Code Lotus modülü, diğer 4 modül tamamlandıktan sonra herhangi bir zamanda yapılabilir, ödevler bitince sertifika verilir.

Ücret: 31 Aralık tarihine kadar erken ödeme indirimi : 6.500 TL

İletişim: Burcu Çelebi (aşağıda iletişim bilgilerini bulabilirsiniz)

Mekân: Robert Kolej Mezunlar Derneği Bizim Tepe / Arnavutköy (aşağıda bakın)

Details

Date:
January 13, 2018
Time:
8:00 am - 5:00 pm
Cost:
6500TL

Organizer

Burcu Çelebi
Phone:
+90 533 320 8924
Email:
info@advaytayoga.com

Venue

Bizim Tepe Arnavutköy İstanbul
Kuruçeşme Mahallesi, Bizim Tepe Çıkmazı No:2
Beşiktaş, istanbul 34345 Turkey
+ Google Map
Phone:
0212 287 0078
Website:
http://www.rkmd.org.tr