Yükleniyor Etkinlikler

« All Etkinlikler

  • Bu event geçti

Breathing Mind Ankara’da – 30 saat

Aralık 14, 2017 @ 10:00 am - Aralık 17, 2017 @ 5:00 pm

280Euro

Mindfulness, Meditasyon, Nörobiyoloji ve Yoga Felsefesi Eğitimi 280 Euro

David Cornwell ile: (tercüman Zeynep Aksoy olacak)

Mindfulness Meditasyonu nedir? Zihin nerede? Beynimizle mi sınırlı yoksa bedenimizin içinde mi? Mindfulness Meditasyon pratiği nasıl işe yarıyor? Binlerce yıllık pratik bugün, 2017’de nasıl güncel olabilir?

Breathing Mind size pratik yapmak için ilham verecek. Bilimsel araştırmalarla meditasyonun beyni nasıl şekillendirdiği, sinir sistemini yalnız, depresif halinden nasıl sosyal ve kalp merkezli hale taşıdığı, bağışıklık sistemini nasıl etkilediği sunulacak.

Bu kurs, meditasyon pratiğinizi şevkle uygulamak için araçlar tanıtacak ve  Breathing Mind ™ Mindfulness ve Breathing Mind ™ bire bir Meditasyon Koçu olmanız için ilk adım olacak.

Zeynep Aksoy ile:

Georg Feuerstein’ın dediği gibi yoganın felsefesini araştırmazsak,hangi bağlamda yoga yaptığımızı bilmezsek yoganın meyvelerini tatmak mümkün olmuyor. Ken Wilber’a göre spiritüel deneyimimiz kadar haritalar da önemli. Deneyimimizi neyin içine oturtacağımızı bilemeyince aradığımız dönüşüm yüzeyde kalabiliyor.
Kısaca en önemli ‘haritalara’ tanıtılacak-Bhagavad Gita,Yoga Sutralar ve Upanişadlar.

Hangi pratiği yaparsak yapalım bu metinlerin bağlamında pratiklerimiz anlam kazanıyor.

‘’Bombay’da defalarca ziyaret etiğim Advayta Master Ramesh Balsekar’ın yanında olmak ve eğitilerini dinlemek, Bhagavad Gita yorumu ile tanışmak,yoga anlayışımı derinden etkilemiştir. Şu andaki anlayışıma göre yoga pratiği olarak herhangi bir hareket biçimi yapılabilir, herkes kendi bedenine ve yaşam tarzına göre seçebilir, ancak meditasyon şarttır. Aynı zamanda yukarıda sayılan zaman-ötesi metinleri tanımak ve yavaş yavaş hayatımızda deneyimle bütünleşmelerine tanık olmak,hayatın amacının ta kendisidir- ötede olanla,’tanscendant’ olanı gündelik yaşamda tanımak ve onun bilgisi ile yaşamak…
Amacım, zaman-alan ötesi var oluşu bize farklı biçimlerde hatırlatan en önemli metinlerden ilham almanız ve gündelik hayatınızda deneyime dönüştürmeniz için anlaşılır biçimde aktarmak.

Zeynep Aksoy

14 – 17 Aralık 2017

Perşembe- Pazar arası her gün 10:00 – 17:00

Sandalyede oturarak yapılabilir, yoga deneyimi şart değil.

Kayıt için: Yeliz Atlunkaynak Altınışık, aşağıdaki linke bakın lütfen

Detaylar

Başlangıç:
Aralık 14, 2017 @ 10:00 am
Bitiş:
Aralık 17, 2017 @ 5:00 pm
Ücret:
280Euro

Organizatör

Yeliz Altunkaynak Altınışık
Telefon:
00905552682456
E-mail:
yaltunkaynak@hotmail.com,

Mekan

Atlı Otel
İlkbahar Mahallesi, 596. Sk. No:79, 06550
Çankaya/Ankara, Türkiye
+ Google Haritalar