Zeynep Aksoy ile

Hayatınızı dönüştürün, yoga uzmanı olun, bilginizi paylaşın!
DetaylarKayıt ol
Yoga Uzmanlık Programı Nedir?

 

 

Hareket ve nefes içeren, meditasyon teknikleri sunan program, öncelikle kişisel dönüşüm ve sağlık amaçlı verilir.

Çoğu yoga dersi sadece hareketten oluşur ve felsefe ya da anatomi öğrenecek vakit yoktur. Uzmanlık programında doğru anatomiyi, hareketin arkasındaki felsefeyi keşfedeceksiniz. Derinden hayatınızı etkileyen ve ömür boyunca uygulanabilen teknikler öğreneceksiniz.

Bunu 1.5 saatlik dersler olarak paylaşabilmek üzere uzmanlaşacaksınız.

 

 

Kimler uzmanlık programına katılabilir?

Zeynep Aksoy yogayı yeni öğrencilere sevdirmeyi, doğru anatomi ile öğretmeyi ve ömür boyunca sürecek yoga/meditasyon yolculuğunun temellerini atmayı amaçlıyor. Pek çok farklı ekolden hoca da programlara katılıyor. Katılımcı profili genel olarak yogayla yeni tanışan birkaç öğrenci ve bir-on yıl arasında deneyimi olan kişilerden oluşuyor.

Bir dönem yoğun olarak fiziksel çalışma yapmış olmanız (yoga olmasa da Pilates, dans, spor, masaj vs.) programa katılmanız için yeterlidir. Aksi takdirde anatomiyi anlayıp pozları özümsemekte zorlanabilirsiniz. Hiç yoga yapmamış kişiler de programa katılıyor ve çok faydalanıyorlar. Eğer programa katılmak istiyorsanız hemen yoga derslerine (herhangi bir merkezde ya da internetten) başlayın!

 

 

 

 

Kimler sertifika alabiliyor?

Tek bir modüle katılırsanız, katılım sertifikası alırsınız. 200 saati ya da 500 saati tamamlayanlara Yoga Alliance Sertifikası veriliyor. Yoga Alliance, dünya çapında yoga uzmanlık programları için bir standarttır.

 

 

Program ne kadar sürüyor?

 

2018 Ocak’ta başlayan program 2018 Temmuz’da bitiyor. Amerikan Hastanesi Code Lotus içinde derslere katılım, öğrencinin istediği zaman gerçekleşebilir. Tercihen Temmuz’dan önce derslere katılım ve ders verme modülünü tamamlayan öğrenci, inziva modülünün sonunda sertifikasını alır.

 

Program nerede ve ücreti ne kadar?

6500 TL. Tek bir modül 1500 TL

Mekân Arnavutköy’de Bizim Tepe (Robert Kolej Mezunlar Derneği). Yeşillikler içerisinde bir mekân, içinde lokantası var, Akmerkez’e ve Boğaz’a yakın.

 

 

Bu programın diğer yoga uzmanlık programlarından farkı nedir?

Zeynep Aksoy, Türkiye’nin en iyi yoga eğitmenlerini yetiştirmiştir ve ‘hocaların hocası’ olarak tanınır. YogaŞala ve Cihangir Yoga’nın kurucuları arasındadır. Eşi David Cornwell meditasyon uzmanı ve psikoterapisttir. Her ikisi de yaşamlarını yogaya ve meditasyona adadılar ve 20’şer yıllık deneyimlerini paylaşıyorlar.

Programı gündelik hayat ile yoga arasında bağlantılar kurarak sunan Zeynep Aksoy, Aile Dizimi ve farklı terapilerin eğitilerini de yoga ile bütünleştiriyor.

Yoganın özüne baktığımızda meditasyon ve Mindfulness’ın ön planda olduğunu görüyoruz. İlk günden itibaren içsel tavır, yoganın felsefesi, bedene nezaketle yaklaşımı öğretiyor.  Zeynep Aksoy’un öğrettiği anatomi ve hassasiyet, ileride zor yoga pozları yapmak isteyenler için çok iyi bir temel oluşturuyor. Estetik amaçlı değil, fonksiyonel amaçlı yogayı öğretiyor.

Zeynep, öğrencilerin kendilerini daha iyi tanımaları, güven kazanmaları ve yaşamlarında aradıkları bütünsel dönüşüme başlamaları için bu programı tasarladı. Ayrıca bu dönüşüm yaratan bilgileri paylaşma metotlarını sunuyor.

Zeynep Aksoy, 2006’dan beri yoga uzmanlığı programları öğretiyor.

 

 

 

Program ne sıklıkta sunuluyor?

 

Zeynep Aksoy, 5 modülden oluşan programın 4 modülünü yılda en az bir kez sunuyor. Beşinci modül, Amerikan Hastanesi Code Lotus mekânında derslere katılım içerdiği için herhangi bir zamanda (4 modül bitince) yapılabilir.

Nasıl daha fazla bilgi edinebilirim?

 

Burcu Çelebi, Cihangir Yoga yıllarından beri Zeynep ve David ile çalışıyor, eğitimlerin hepsini iyi tanıyor. Aklınıza takılan herhangi bir soruyu ona sorabilirsiniz. İletişim bölümüne bakınız.