Zeynep Aksoy ile

Yoga Uzmanlığı
DetaylarKayıt ol
Kimler eğitimlere katılabilir?

Zeynep Aksoy ile eğitim, 5 modülden oluşur. David Cornwell ile eğitim, 80 saat + 80 saat + 40 saat, 3 ayrı bölümden oluşur. Her bir modül tek başına katılıma açık. Yani tüm eğitime katılmak istemiyorsanız, sadece bir ya da bir kaç modüle katılmanız mümkün.

Ön şart, fiziksel olarak (yoga olmasa da Pilates, Dans, Spor, Masaj) bir ara yoğun çalışmış olmanız. Öteki türlü anatomiyi anlayıp pozları özümsemek zor oluyor. David Cornwell ile eğitimler için ön şart, Koçluk modülüne katılabilmek için ilk meditsayon rehberliği modülleri ve ödevleri tamamlamış olmak gerekiyor.

Zeynep Aksoy yogayı yeni öğrencilere sevdirmeyi, doğru anatomi ile öğretmeyi ve ömür boyunca sürecek yoga/meditasyon yolculuğun temellerini atmayı amaçlıyor. Ancak bir sürü farklı ekollerden hoca da eğitimlere katılıyor. Eğitimlerde genel olarak 1-2 yogaya yepyeni öğrenci, 1-2 eğitmen, diğer kişiler de 1 yıl-10 yıl arası bir süredir yoga yapıyor oluyorlar.

David Cornwell’in eğitimlerine meditasyonu bilimsel olarak öğrenmek isteyen yoga hocaları ya da yoga ile çok ilgilenmeyen ancak meditasyon konusunda uzmanlaşmak isteyenler katılıyor.

Sertifikayı kimler alabiliyor?

Tek tek modüllere katılırsanız, katılım sertifikası alabilirsiniz. 200 saati tamamlayanlara ya da 500 saati tamamlayanlara Yoga Alliance Sertifikası veriliyor. Yoga Alliance, dünya çapında yoga hocalık eğitimleri için bir standarttır. David ile eğitimi de tamamlarsanız ayrıca BM Breathing Mind sertifikası alabilirsinz.

Eğitim ne kadar sürüyor?

Zeynep Aksoy ile her modül, beş tam gun sürüyor (08:00 – 17:00)

Dört x beş gün süren modülleri program sayfasından takip edip ard arda yapıp, eğitimi hemen bitirebilirsiniz. Code Lotus Modülünün zamanlaması size ait.

David Cornwell ile ilk 80 saat, 10 günlül yoğun eğitim şekilde yapılıyor. Koçluk eğitimden önce, öğrencinin 8 haftalık meditasyon kursunu bir kaç kez vermiş olması gerekiyor, dolayısıyla uzun bir aradan sonra koçluk eğitimi sunuluyor.

Her yıl her modül (David Cornwell ile koçluk dışında) en az bir kez sunuluyor. Eğer bir ya da bir kaç modülü kaçırırsanız, bir dahaki seneye o modülü alabilirsiniz.

Eğitim nerede ve ücreti ne kadar?

Eğitim, farklı kiralanmış mekanlarda gerçekleşiyor. Her bir modül için o modülün detaylarına bakarak nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Her modülün ücreti 500 Euro. 200 saatlik eğitim alırsanız modül başı 375 Euro’ya denk geliyor, toplam 1875 Euro. 500 saatlik eğitim 3750 euro ( 2 modül ücretsiz) Bu ücrete KDV dahildir.

Bu eğitimin diğer yoga eğitimlerinden farkı nedir?

Yoganın özüne baktığımızda meditasyon ve Mindfulness’ın ön planda olduğunu görüyoruz. İlk günden itibaren içsel tavır, yoganın felsefesi, kibarlıkla bedene yaklaşımı öğretiyor. Power Yoga eğitimi değil, amaç gittikçe daha zor pozları becermek değil. Ancak Zeynep Aksoy’un öğrettiği anatomi ve hassasiyet, ilerde zor yoga pozları yapmak isteyenler için çok iyi bir temel oluşturuyor.

Kimi yoga tarzı kuralcı ve kısıtlayıcı olabilir, Zeynep öğrenciye bir sürü yaklaşım sunuyor ve alanı açık bırakıyor. Yoganın gündelik yaşama örülmesi konusunda güçlü bağlamlar kuruyor. Felsefe ve Aile Dizimi, psikoloji bilgisi ile hep gündelik hayata yogayı bağlıyor. Zeynep, öğrencilerin kendilerini daha iyi tanımaları, güven kazanmaları ve yaşamlarında aradıkları bütünsel dönüşüme başlamaları için eğitimi tasarladı. Ayrıca bu dönüşüm yaratan bilgileri paylaşma metotlarını sunuyor.

Zeynep Aksoy, 2006’dan beri hocalık eğitimi veriyor ve her yıl kendini yenilediği gibi 2015’te tamamiyle bakış açısında dönüşüm geçirdi. Tek doğru hiza ile yogayı öğretirken, kişisel hiza ve anatomik doğruları eğitimine katmaya başladı. Dolayısıyla Freedom Vinyasa tarzının öncülerinden. Bu bakış açısı, bedeni poza zorlamaktan ziyade, pozu bireye adapte etmeyi öğretiyor. Estetik amaçlı değil, fonksiyonel amaçlı yogayı öğretiyor.

David Cornwell, 20 yıllık meditasyon deneyimi ile terapist eğitimlerinin sentezini yaratarak Türkiye’de özgün bir meditasyon koçluğu eğitimi sunuyor. İspanya’da düzenli terapist olarak çalışıyor ve eğitiminde insanlarla çalışmanın inceliklerini aktarıyor.

David Cornwell, Türkiye’de çalışan en fazla meditasyon pratiği olan Mindfulnes eğitmenlerinden biridir. Sunduğu program, Mindfulness’ın en güncel ve bilimsel araştırmalarını sunar.

Eğitimler ne sıklıkta sunuluyor?

Zeynep Aksoy, 5 modüllük eğitiminin 4 modülünü yılda en az bir kez sunuyor. 5. modül, Amerikan Hastanesi Code Lotus mekanında derslere katılım içerdiği için herhangi bir zamanda (4 modül bitince) yapılabilir.

David Cornwell, ilk iki modülü her yıl sunuyor, koçluk modülleri ise 2 yılda bir sunuluyor. Süpervizyon, ilk modüller bittikten sonra başlıyor ve koçluğun sonuna kadar sürüyor.

Kimle konuşarak daha fazla bilgi edinebilirim?

Burcu Çelebi, ta Cihangir Yoga yıllarından beri Zeynep ve David ile çalışıyor, eğitimlerin hepsini iyi tanıyor. Ona herhangi bir soru sorabilirsiniz. İletişim bölümüne bakınız.